Już wkrótce /19/

Na początku kwietnia wydawnictwo Sonia Draga wyda nową na naszym rynku książkę Petera Robinsona. Tym razem nie będzie to powieść z inspektorem Banksem, tylko kryminał spoza cyklu, zresztą zbierający bardzo dobre recenzje.

 

 

Chris Lowdnes po 20 latach wraca do rodzinnego Yorkshire, gdzie kupuje starą rezydencję na odludziu. Dom otacza tajemnicza aura, Chris odkrywa, że pół wieku temu dokonano tu morderstwa. Szanowany lekarz został otruty przez młodą żonę, którą potem uznano winną i powieszono. Tymczasem Chris rozpoczyna swoje prywatne śledztwo i natrafia na informację, według których żona była niewinna. Ignorując ostrzeżenia postanawia wyjaśnić zagadkę.

 

 

Kolejna kwietniowa premiera to powieść, która powstała na podstawie niezwykle popularnego duńskiego serialu kryminalnego „Forbrydelsen”. Nakręcono nawet amerykańską wersję czyli „The Killing”, którą porównuje się chociażby do kultowego „Twin Peaks”.

 

 

Morderstwo młodej dziewczyny to dopiero początek niesamowitej historii, w której każdy zdaje się coś ukrywać. Rodzina, przyjaciele, lokalna społeczność. Wszyscy pilnie strzegą swoich sekretów. Komisarz Sara Lund, uparta i błyskotliwa, nie cofnie się przed niczym, by odkryć prawdę. Ponad 700 stron pasjonującej lektury ! Książka Davida Hewsona ukaże się nakładem wydawnictwa Marginesy.

 

 

Trzecia zapowiedź, powieść Helen Simonson, to przykład uroczej, subtelnej angielskiej prozy. Idealna pozycja dla stęsknionych za brytyjską prowincją i dobrym humorem.

 

Emerytowany major zakochuje się w pięknej Pakistance. Ich związek bulwersuje mieszkańców małego miasteczka, w którym oboje mieszkają. Batalia o szczęśliwość miłość i spokój najbliższych będzie dobrą okazją do ukazania współczesnej angielskiej prowincji i jej mieszkańców. Książka z wydawnictwa Bellona właśnie ma swoją premierę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s