Martha Grimes HOTEL PARADISE

Rezolutna i dociekliwa dwunastolatka Emma Graham mieszka w sennym amerykańskim miasteczku. W wolnych chwilach pomaga w kuchni i restauracji niegdyś świetnie prosperującego hotelu, który należy do jej rodziny. Obsługa złośliwych i zrzędliwych staruszek nie należy do jej ulubionych zajęć. Emma przyjaźni się z miejscowym szeryfem i nie ma przyjaciół wśród rówieśników.

Gdy Emma dowiaduje się o tragicznej śmierci dziewczynki o imieniu Mary-Evelyn, która miała miejsce ponad dekadę temu, postanawia zebrać więcej informacji. Z fragmentów wspomnień  dorosłych wyłania się obraz sióstr Devereau, które mieszkały w samotnym domu nad jeziorem. Dlaczego kobiety pozwoliły, by Mary wsiadła do nieszczelnej łodzi ? Dlaczego okrutnie traktowały najmłodszą siostrę ? Ich dom jest teraz opuszczony i pełen tajemnic. Zaintrygowana Emma prowadzi swoje prywatne śledztwo, które zaprowadzi ją w sam środek tragicznych wydarzeń z przeszłości..

„Hotel Paradise” otwiera czterotomowy dotąd cykl z Emmą Graham. Z charakterystycznym dla siebie humorem, ironią i ciepłem odtwarza Martha Grimes portret amerykańskiej prowincji; portret widziany oczami dziecka. Bo ta powieść to nie tylko nostalgiczna opowieść o dniach minionych, lecz przede wszystkim wyprawa dziecka w świat dorosłych. Wyprawa pełna odkryć, podczas której wartości takie jak prawda i niewinność ulegną przedefiniowaniu. „Hotel Paradise” to ciepła, niespieszna historia śledztwa dwunastoletniej Emmy, historia pełna oryginalnych postaci i pięknie opisanych scen.

Cytując wydawcę : „Z czułą zadumą i przewrotnym poczuciem humoru Grimes maluje świat małomiasteczkowej Ameryki – krainę zapomnianych hoteli, piaszczystych dróg donikąd, zdziwaczałych staruszek mieszkających na strychu; krainę, w której wciąż kryje się wiele niespodzianek”.

moja ocena 5/6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s