Elizabeth Cooke TAJEMNICE RUTHERFORD PARK

Piękna posiadłość Rutherford Park i otaczający ją majątek stanowią serce opowieści o majętnej rodzinie Cavendishów. Przekroczywszy próg rezydencji będziemy śledzić losy nie tylko szacownego rodu, ale także pokojówek i kamerdynerów, bez której życie w Rutherford nie byłoby możliwe.

Rok 1913 zbliża się do końca, wkrótce mają nadciągnąć wojenne chmury. Czy wpłyną one na losy Cavendishów ? Lady Octavia, piękna pani domu, dla której posiadłość jest więzieniem, a największą udręką jest brak miłości. Sir William Cavendish, mąż Octavii, jest zapracowanym dyplomatą. Tylko czy te służbowe podróże nie skrywają jakiegoś sekretu ? Syn Harry marzy o niezależności, pragnie zostać pilotem. Pokojówka Emily ukrywa przed wszystkimi swoją ciążę, kto pierwszy zacznie szerzyć plotki, które mogą doprowadzić do skandalu ? Przyjazd francuskiej artystki Helene będzie zaś następnym wydarzeniem mogącym zniszczyć spokój rodziny.

„Tajemnice Rutherford Park” to barwna opowieść o rodzinnym dziedzictwie, o dwóch grupach społecznych -tzw. upstairs and downstairs – które są od siebie zależne. Siłą książki jest to, że poznajemy wydarzenia z punktu widzenia różnych postaci, a każda z nich – co bardzo udało się autorce – jest inna, jest dobrze przedstawiona i zapada w pamięć. Historię tworzy kilka ciekawie opowiedzianych wątków . Jedynym zarzutem może być to, iż wszystko, z czym się spotkamy, znamy już z innych telewizyjnych i książkowych opowieści. Niemniej jednak, bardzo ładnie wydana książka będzie dobrą lekturą dla miłośników serialu „Dowton Abbey” i książek Katherine Webb czy Kate Morton.

W bieżącym roku ukaże się w Anglii  kontynuacja, z chęcią przeczytam polskie wydanie.

moja ocena 4+/6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s