Już wkrótce /43/

 

 „W świecie kryminału pojawił się nowy komisarz – Georges Dupin, paryżanin, przeniesiony do Bretanii za karę, bo nie umie utrzymać języka za zębami, kiedy w jego śledztwo miesza się polityka. Tyle że tu wcale nie jest inaczej.” 

Pierwsze spotkanie z Dupinem w lipcu, za sprawą wydawnictwa Czarne. Jestem bardzo ciekaw tej książki Jean Luca Bannaleca ! A już w czerwcu gorąca premiera – nowa powieść Jo Nesbo, tym razem spoza serii z Harrym Hole.  Czarna Owca zapowiada 11 tom serii Ake Edwardsona – dotychczas byłem prawie pewien, że cykl z Erikiem Winterem to 10 części i koniec ! 

W Mrocznej Serii nowy autor – „Marcowe fiołki” Phillipa Kerra otworzą ciekawy kryminalny cykl rozgrywający się w wojennym Berlinie. Miłośnicy serialu „Dochodzenie” otrzymają trzecią książkową część Davida Hewsona. Będzie też druga powieść Bena Aaronovitcha oraz wznowienie „Całunu dla pielęgniarki” P. D. James. Z niekryminalnych pozycji ciekawie zapowiada się anonsowany przez Marginesy „Rutherford Park” Elizabeth Cooke : melancholijna opowieść o życiu w wielkiej angielskiej rezydencji na skraju nowej ery.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s